Answer:
c
Step-by-step explanation:
25 x 5 = 125
125 x 5 = 625
625 x 4 = 2500
So, 25 x 5 x 5 x 4 is 2,500
Vote Brainliest, Thx :)
That is around 13 or 14 cents. The specific answer is 13.65853659 cents, but you can either round up to 14 or round down to 13 (rounding up to 14 is the correct way to do it.)
First you divide 1.12 by 8.2 to get the unit rate because It takes $1.12 to buy 8.2 ounces. 1.12/8.2=13.65853659
Hope this helped!
Answer:
-9f
Step-by-step explanation:
Answer:
c
Step-by-step explanation:
2×8=16
not 10 that is why c is correct
Answer:
a) £320
b) £720
c) 2 days
Step-by-step explanation:
The question is all about inputting values and finding a result or rearranging and finding a result.
a) d = 6. C = 50(6)+20 = 320
b) d = 2x7 (7 days a week) C = 50(2x7) + 20 = 720
c) C = 120 ... 120 = 50d+20
100 =50d d = 100/50 = 2