Answer:
3.5
Step-by-step explanation:
If you multiply 3.5 for example by 2 (which is the number of gallons) you get 7 which is the cost (also a proportional relationship).
HOW IS THIS MIDDLE SCHOOL ALGEBRA 1!??? I'm a senior in highschool and i have NEVER seen smthg THIS difficult for a middle schooler...
Answer
50.6
Step-by-step explanation:
I'm not sure how to do it, but I took the quiz and it said this was the correct answer