Answer:
what is it I didn't understand sorry
Answer:a b d
Step-by-step explanation:
1/10*(f-220) or 0.1(f-220)
Answer:
$9.59 for 7 bags of potatoes
Step-by-step explanation:
First you find the unit rate by dividing 6.85 by 5.
The unit rate should equal $1.37.
Then you multiply that and 7 which equals $9.59
27, 36, and 45.
Here's a good nines trick.
9
18
27
36
45
If you pay attention is just adds a ten and minuses a 1 from each number.
8,7,6,5. And 1,2,3,4.
Hope this helps :)