1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
rewona [7]
2 years ago
10

Help me please I don't know the answer​

Mathematics
1 answer:
bekas [8.4K]2 years ago
6 0

Answer:

Maybe 9.999 etc? That's my best guess

You might be interested in
Given the figure above, determine​
Ad libitum [116K]

Answer:

what is it I didn't understand sorry

4 0
2 years ago
Substitute (= 3 and 1-6 to determine if the two expressions are equivalent.
mezya [45]

Answer:a b d

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
PLSSS HELP ME I WILL MARK!!!!!!!!
boyakko [2]
1/10*(f-220) or 0.1(f-220)
6 0
2 years ago
The grocery store charges $6.85 for 5 bags of potatoes.if someone bought 7 bags of potatoes, how much would it cost them
Hoochie [10]

Answer:

$9.59 for 7 bags of potatoes

Step-by-step explanation:

First you find the unit rate by dividing 6.85 by 5.

The unit rate should equal $1.37.

Then you multiply that and 7 which equals $9.59

4 0
3 years ago
Write three numbers greater 20 that have a 9 as a factor
Murrr4er [49]
27, 36, and 45.
Here's a good nines trick.
9
18
27
36
45
If you pay attention is just adds a ten and minuses a 1 from each number.
8,7,6,5. And 1,2,3,4. 
Hope this helps :)
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • if you shop in chicago, Illinois, the state sales tax is 9 1/4% what is your total cost when you purchase a $5.00 map of the cit
    7·1 answer
  • Which measurement is the most precise; 22 yd, 43 ft, 44 in., or 99 mi ?
    13·1 answer
  • 4/5 of 40
    10·1 answer
  • Anna, Gina, and Ted divided up a box of post cards. Anna took one-fourth of the cards. Gina took half of what remained. Ted took
    6·2 answers
  • When completing an online shopping transaction, a typical shopper takes 9 seconds to select each product and another 8 seconds t
    5·1 answer
  • Round each number to the nearest ten. 283
    13·1 answer
  • Please help:P trig is confusing
    10·1 answer
  • Pls helppp meee its due in 2:30 pm may 18 help!
    11·1 answer
  • Suppose that 40% of cars in your area are manufactured in the U.S., 30% in Japan, 10% in Germany, and 20% in other
    12·1 answer
  • Help pls ............
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!