1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
pochemuha
2 years ago
15

-9.2 + 4.4= -81.4 + (-12)=

Mathematics
2 answers:
Darina [25.2K]2 years ago
7 0

Answer:

-9.2 + 4.4 = -4.8

-81.4 + (-12) = -93.4.

artcher [175]2 years ago
4 0
-9.2+4.4=-4.8
-81.4+(-12)=-93.4
You might be interested in
A women spent two thirds of her money. She lost two thirds of the remainder and then had $4 left. How much money did she start w
liq [111]
I think she started with 12$ of money
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
If f(x)=3x-2 find f-1 (13)​
SOVA2 [1]

Answer:

Firstly

f(x)=3x-2=y then

Interchanging x and y we get

x=3y-2

x+2=3y

y=(x+2)/3

f-1(x)=(x+2)/3

f-1(13)=(13+2)/3

f-1(13)=5

3 0
3 years ago
Spenser bought 12 honeycrisp apples for $15.99 from the store. How much did each apple cost?
Debora [2.8K]

Answer:

$1.33

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
(I WILL MARK BRAINLYIEST ONLY IF CORRECT)The first five terms of a pattern are given below. 36,38,40,42,44 which expression can
nekit [7.7K]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
15y+31=61 how do I solve this
Setler79 [48]
15y + 31 = 61
15y = 61 - 31
15y = 30
y = 30 ÷ 15
<u>y = 2</u>
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Rob is making a scale model of the Solar System on the school field. He wants the distance from the Sun to Jupiter to be 8 metre
    10·1 answer
  • Please answer I’ll rate brainlyest
    9·2 answers
  • Is there a relationship between the weight and price of a mountain​ bike? The following data set gives the weights and prices fo
    9·1 answer
  • -1/12d=-3<br> what is the answer to the equation --&gt; (d)
    12·1 answer
  • Solve for x. 3x - 1 = 27 x = 10 x = x =
    12·1 answer
  • A window cleaning service charges under $75 to clean all of the windows of a house. Write an inequality to represent the amount
    8·1 answer
  • Linda used 36 m of fencing to enclose a rectangular section of her back yard .
    7·1 answer
  • After losing the __________, the Chinese government was forced to make reparation payments to Britain.
    7·2 answers
  • Black Cab Taxi charges a $4.95 flat rate for a ride in the cab. In addition to that, they charge $0.49 per mile. Katie has no mo
    11·1 answer
  • Need help ASAP WILL GIVE BRAINLIEST
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!