1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ivann1987 [24]
2 years ago
15

crystal wants to buy a bag of red delicious apples one bag has a price of $4.50 what is the unit price per apple HEEEEEELP ASAP

Mathematics
2 answers:
ch4aika [34]2 years ago
7 0

Answer:

How many apples are in a bag?

Step-by-step explanation:

Dmitriy789 [7]2 years ago
5 0
It depends on how many apples there are
You might be interested in
The weight of a boy was 15kg last year. If his weight increases by 3kg this year, find the percentage increase in his weight.
WARRIOR [948]
This year = 18kg
18 x .3= 5.4
The percentage change would be 5.4%. If it needs to be rounded by the nearest tenth, then it would be 5%.
I’m pretty confident this is the answer but I’m not 100% sure. I hope this helps!
4 0
2 years ago
Find the three arithmetic means between -5 and -25
Katarina [22]
Wouldn't it be answer b)?
4 0
3 years ago
.What is answer pls help me with this very important question. <br><br> 9 + 10 (78) =
Korolek [52]

Answer:

789

Step-by-step explanation:

9+10(78)

9+10*78

9+780

789

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help I don't understand!
Citrus2011 [14]

Answer:

48

Step-by-step explanation:

Here, the sides are in proportion.

⇒ \frac{24}{k} = \frac{32}{64}

⇒ \frac{24}{k} = \frac{1}{2}

⇒ k = 24 × 2

⇒ k = 48

5 0
1 year ago
56,00 rounded to 1,000
Dmitry [639]
56,000?? 
If you mean 56,000 then the nearest thousand is 56,000
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Hannah earned money for mowing the lawn. She buys 4 candy bars with the money she earned. Each candy bar costs $2.
    5·1 answer
  • Does anybody know the answer. 51 - 3 + 5k = 58
    6·1 answer
  • Find the LCD of the following list of fractions. 2/21, 10/14, 17/22 LCD=
    5·1 answer
  • How do I solve 5x+3=2(-4x-5)+2x
    13·1 answer
  • Round 59.983 to the nearest tenth
    8·1 answer
  • Help me please answer as quickly as possible
    12·1 answer
  • What is 2 + 2 - 4 + 1500 x 2 - 300 - 2700 equal to?
    12·2 answers
  • the davis family pays 200,oo for anew house. they make a down payment that is 1/10 of the price of the house
    5·1 answer
  • Mr.Roshan will buy 12 1/2 pounds Beef for a cookout.The price for the first 3 pounds of beef is $4.99 per pound. After that,The
    13·1 answer
  • Is 6655 a perfect cube? If not find the smallest number by which it must be
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!