Answer:
(x*$3.50)+(y*$2.00)=$20.00
Step-by-step explanation:
4 pairs of pants for $18.
Divide price by quantity to get the cost of 1 pair of pants:
18 / 4 = 4.50 per pair.
Divide 27 by 4.50 to find number of pairs:
27 / 4.5 = 6
6 pairs of pants can be cleaned for $27.
Answer:
45+67×56=37,565
Step-by-step explanation:
i hope it helps you
B 9.2 in will be your answer for the test