They can fit 24 tiles because
6 rows times 4 tiles =24 tiles
6x 4 =24
Find how much it will cost.
24 x 5 = 120
It will cost $120
20 - 13.76 = 6.24
The change after spending $13.76 would be $6.24.
Answer:
the answer would be 32.
Step-by-step explanation:
add 11 to 85, then divide the number you get (96) by 3.
Answer:
1. X = 1 - 3y
2. -5/6x + 7/3
Those are the answers to the problems