1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lerok [7]
3 years ago
15

100(x - 3)=1000can you help​

Mathematics
2 answers:
alekssr [168]3 years ago
6 0

Answer:

x= 13

Step-by-step explanation:

Nimfa-mama [501]3 years ago
3 0

Answer:

x = 13

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A meal has 310 calories in 5 servings. Find the calories per serving.
AVprozaik [17]

Answer:

62

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can ya do the work for 83 divided by 9296, thanks.
Taya2010 [7]

83/9296= 0.008


I hope that's help !

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Unit rate of 14.25 for 3 pounds of deli meat
Neko [114]
To find the unit rate, you have to find how much each pound costs

so 14.25/3 is the expression that will get you the answer

14.25/3= 4.75

4.75 per pound is your answer

hope this helps
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP ME UwU
klasskru [66]
The answer is obviously 100 that was so easy
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
In football, the goal posts in the end zone are 7.11 meters apart.how many centimeters are in 7.11
aev [14]
Move the decimal right 3 times
4 0
2 years ago
Other questions:
  •  9
    15·1 answer
  • What is the simplified form of the expression? (m^-1m^5/m^-2)^-3
    13·1 answer
  • What do you need to do to prove a line is an angle bisector of an angle?
    15·1 answer
  • PLZZ help ZOOM IN THE SEE IT CLEAR
    10·2 answers
  • A store spends 30% of its budget on maintenance. Its yearly budget is $150,000. Hiw much is spent on maintenance
    7·2 answers
  • (Will Award Fast Brainliest & Many Points!)
    6·1 answer
  • Ela
    10·1 answer
  • The cost for 8.2 pounds of raisins is $13.12. How much does each pound cost? $1.60 $1.61 $1.62 $1.63
    14·2 answers
  • Walt was paying $36 a month for his cell phone service. His new cell phone service costs him $28 a month.
    13·1 answer
  • Y=f(x) what is the graph for g(x)=1/2f(x)-6
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!