━━━━━━━☆☆━━━━━━━
▹ Answer
<em>$1.30</em>
<em></em>
▹ Step-by-Step Explanation
To find the price per pound, you have to divide the total amount of money by the amount of pounds:
$7.80/6 lbs = $1.30
Hope this helps!
CloutAnswers ❁
━━━━━━━☆☆━━━━━━━
22x3=66 then plug it into the problem
66÷11=6
so your answer is 6
What is the mean absolute deviation?
The mean absolute deviation is 2.2!
Hope this helps!
14/23=0.61
He reads a bit over half a book per week