1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
slamgirl [31]
2 years ago
11

Help, please

Mathematics
1 answer:
Andreas93 [3]2 years ago
7 0

Answer:

A

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The question is on the picture
stich3 [128]

A and C

**************************************************************************************************


6 0
3 years ago
A line contains (4,2) and (0,-1). What is the equation line?
densk [106]
The answer is B. Y= 3/4x-1
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
How do you write $2.161616 as a fraction and mixed number
faltersainse [42]
2.161616 =  2.161616/1 =21. 61616/10 = 216.1616/100 = 2161.616/1,000

= 21616.16/10,000 = 216161.6/100,000 = 2161616/1,000,000
As a mixed number = 2(161616/100,000)

8 0
3 years ago
A 3 liter bottle of juice costs $5.70<br> What is the unit price for 1 liter of juice?
Galina-37 [17]

Answer:

$1.90

Step-by-step explanation:

Divide 5.7 by 3 to get your answer.

\frac{5.7}{3} = 1.9

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Sarah has a bag of jolly ranchers. There are 15 grape, 20 blue raspberry, 10 watermelon, 8 cherry, and 7 green apple jolly ranch
Anettt [7]
A) 15/33 B) 18/33 C) 26/33 if you have to use words use most likely, probably, etc
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • V - W = uvw, solve for w<br><br>how do I do that?​
    12·1 answer
  • Mary is making pillows for her life skills class. she bought 2 1/2 yards of fabric. her total cost was 15 what was the cost per
    15·2 answers
  • ThJennifers new bike cost $180. Her parents paid 40% of the costs and Jennifer paid the rest how much did Jennifer pay
    12·1 answer
  • A box containing 10 physics textbooks and 3 physics workbooks weighs 50.1 pounds. A box containing 8 physics textbooks and 12 ph
    6·1 answer
  • 1.Read the passage given below.
    7·1 answer
  • A marker costs $0.99. A pad of paper costs $1.25 more than the marker, which is a more reasonable estimate for the total cost of
    7·1 answer
  • Good luck Question 16 Which of the following is the graph whose equation is (x + 1)2 + (y - 6)2 = 9?​
    6·1 answer
  • Plss help me !!!! I need the answer now :(
    10·2 answers
  • Give your answer in correct number of significant figures: (4.0 x 102 ) (0.04) / 7.2​
    10·2 answers
  • U = {p, q, r, s, t, u, v, w}
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!