1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jonny [76]
3 years ago
7

Find 6m if m = 5/136 5/13 52 4/125/78

Mathematics
1 answer:
Effectus [21]3 years ago
7 0
M= 5/13
6m= 6(5/13)
6m = 30/13
You might be interested in
Brandon says 4 × 800 is greater than 8 × 4,000. Renee says 4 × 800 is less than 8 × 4,000.
deff fn [24]

Answer:

Renee would be correct

Step-by-step explanation:

4 x 800 < 8 x 4000

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HURRY 50 POINTS AND I WILL VOTE U BRAINLY
dsp73

Answer:

In the exponential regression model, a represents the initial value and b represents the growth factor.

Step-by-step explanation:

a+bx= y

b would represent your slope and a would be your y intercept.

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Connie went shopping and spent one-half of her money at Allen's Grocery Store. She then spent one-third of what she had left at
gulaghasi [49]

Answer:

$30

Step-by-step explanation:

6 • 1/3 = 18

18 • 1/2 = 36

36 - 6 = 30

3 0
3 years ago
Me.Pete is building a rectangular fence around his house.The fence will be 32 feet long and 29 feet wide.What will be the perime
Bad White [126]

Answer:

122

Step-by-step explanation:

32+32+29+29=122

3 0
3 years ago
Which of these ordered pairs is a solution to the linear inequality 3y - 2x &gt; 8?
Tanzania [10]
For this case we have the following inequality:
 3y - 2x> 8
 The first thing we should do is to graph the function.
 Then, see the set of points that are the solution of the inequality.
 The solution set is given by the shaded region.
 See attached image.
 Answer:
 
Shaded region.
 
See attached image.

3 0
3 years ago
Other questions:
  • While shopping, Cori spent three times as much as Ann. If they spent a total of $124, how much did each person spend?
    5·1 answer
  • How do you solve this?<br><br>(5+i)(5+2i)
    6·1 answer
  • Robin purchased 3 1⁄2 ounces of whole wheat cereal for $1.40. What is the cost per ounce?
    12·1 answer
  • Shaun’s tent (shown below) is a triangular prism. What is the the surface area, including the floor, of his tent?
    6·2 answers
  • During summer vacation, you charge people $8 per hour for babysitting and $10 for going to their house. If you make $50 one day,
    12·2 answers
  • Factorise<br>(x + 2)^2 + p^2 + 2p (x + 2)<br>​
    15·1 answer
  • Question 27 Multiple Choice Worth 1 points)
    13·1 answer
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=w%20%2B%205%20%5Cgeqslant%2015" id="TexFormula1" title="w + 5 \geqslant 15" alt="w + 5 \geqsla
    15·1 answer
  • Using the elimination method to solve this system of equations problem 3x + 4y = 12 and -3x - 2y = 6, name its solution. *
    13·1 answer
  • Solve for x mathematics
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!