Its B
Hope this helps!
May I have brainliest please? :D
Alternate interior angles are equal, thus the given alternate interior angle is 80 degrees.
Therefore, x = 80 - 15 = 65 degrees.
Answer: Well if one pound of yogurt cost 55 (cents)
Step-by-step explanation:
Two yogurts cost $1.10
Three yogurts cost $1.65
Four yogurts cost $2.20
Five yogurts cost $2.75
And finally...
Six yogurts cost $3.30
Hope this helps! :)