1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
frozen [14]
2 years ago
15

Please help me i need it in less that 60 sec

Mathematics
2 answers:
Fed [463]2 years ago
5 0
Found the answer use photomath

Ipatiy [6.2K]2 years ago
4 0

Answer:

1/4

Step-by-step explanation:

You might be interested in
10. 10x + 5y = 15<br> y = 2x - 3
TiliK225 [7]

Answer:

if your looking for x then

Step-by-step explanation:

first add in the y by doing 10x+5(2x-3)=15 then 10x+10x-15=15 then 20x-15=15 then 20x=30 then divided by 20 for both sides which gets you x=30/20 or 1 1/3

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The sum of 3 consecutive integers is 60. What is the value of the third integer?
Scorpion4ik [409]

Answer:

x=19

Step-by-step explanation:

The consecutive integers will be x, x+1 and x+2 since consecutive integers have a pattern.

So,  the equation is x+x+1+x+2=60

Solve:

x+x+1+x+2=60

3x+3=60

Subtract 3 on both sides:

3x+3-3=60-3

3x=57

Divide by 3

3x/3=57/3

x=19

3 0
3 years ago
This question has two parts. First, answer Part A. Then, answer Part B.
ss7ja [257]

Answer:

a

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Which of the following dose NOT have any rectangular faces? A. Pentagonal prism B. Hexagonal pirámide C. Rectangular prisa D. Sq
Artemon [7]
Dear Sweet21574, the answer is D. Squre pyramid.
8 0
3 years ago
Wanna do meet do this code and click ask to join <br> afg-wrkj-uud
Zinaida [17]

Answer:

you talking to specific people or can anyone join

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If a#b=a+2b, what is the value of 3#4
    8·2 answers
  • The information below represents the cost of Cody's home ownership. What is his average monthly expenditure related to his home?
    12·2 answers
  • How much seconds in 6min
    8·2 answers
  • Create a model to show 2 × 5.
    13·1 answer
  • The following pattern starts with 4 and uses the rule add 6 to the previous term.
    12·1 answer
  • A 5-pound bag of dog food costs $2.10. What is the unit price?<br> per pound<br> Submit
    11·1 answer
  • Please help.<br> Is algebra.
    13·2 answers
  • Solve the right triangle shown in the figure, given the following measures. Remember, exact lengths can be approximated on a cal
    15·2 answers
  • What percent of 16 is 0.12?
    7·2 answers
  • Are these equivalent ratios?<br> 24:32<br> and<br> 18:24
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!