Their selling price was 2.45 times the price they bought it. If they split the profit evenly and there was two of them, multiply their profit by two and divide that number by 800 to find how much more they sold it for, so they sold it for 245% more than they bought it
1-1, 1-2, 1-3, 1-4 and u should Change it to middle school
<span>The coach needs 12 lbs of peanut butter to feed his football team. if he buys peanut butter in jars containing 1 1/4 lbs, how many jars should he buy</span>
Answer:
x = Log(16)
Simplify both sides of the expression by isolating the variable.