Answer:
32 gallons
Step-by-step explanation:
c'mon this is simple, but thx for the points
The answer is no more water.
3/4=9/12
3/4
From 3 to 9 it is X3 and from 4 to 12 it is X3.So you take 3*3 which is nine and 4*3 which is 12 and now you have this
9/12=9/12
Answer:
≈39.27 units
Step-by-step explanation:
To find the area of a semi circle, you use the formula for finding the area of a circle, which is 
, and then you divide that by 2 since it is half of a circle.
In this case, 
≈ 78.54
= 39.27
A=$2.49/15oz≈$0.166/oz (17 cents per ounce to nearest cent)
B=$3.32/20oz=$0.166/oz (same as above)
So A=B, they both has the same price per ounce.
9514 1404 393
Answer:
{-8, -4, -2, -1, 1, 2, 4, 8}
Step-by-step explanation:
Possible rational roots are positive and negative divisors of the constant 8:
{-8, -4, -2, -1, 1, 2, 4, 8}
_____
<em>Additional comment</em>
This polynomial has no rational roots. Its two real roots are both negative and irrational.