Answer:
$21.59
Step-by-step explanation:
Basically how I did it was to multiply 5.08 by 4, because that would be the cost of 16 bags and then I divided 5.08 by 4 to see how much one bag would cost. One bag costs 1.27. After I've got the answer, I added 1.27 to 20.32 and got $21.59.
Answer:
56 in2
Step-by-step explanation:
14x8x1/2 (1/2 because a trapezoid formula divides by 2)
112x1/2
=56
Answer:
-2
Step-by-step explanation:
Two points (1,0) (0,2) use slope formula 0-2/1-0
Answer:
6.39
Step-by-step explanation:
divide the total cost by the total amount of the item for the unit price:
38.34/6=6.39
Answer:
4 radical 5
Step-by-step explanation: