1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Inessa05 [86]
3 years ago
9

( Please help me on this question, thank you, <3 )

Mathematics
2 answers:
8_murik_8 [283]3 years ago
7 0

Answer:

A. I got it from edge

Step-by-step explanation:

Also give the person above brainliest

Ierofanga [76]3 years ago
4 0

Answer:

A: A number line going from negative 2 to positive 8 in increments of 1.Points are at 4 and 8.

Step-by-step explanation:

Hopefully this helps

You might be interested in
HELP!!
earnstyle [38]
12 times 2 is 24, and 24 times 2 is 48, so there was 48 cookies
6 0
3 years ago
Given that a = 10cm and b = 27cm work out theta rounded to one decimal place?
klemol [59]

Answer:

28.8

Step-by-step explanation:

A squared plus b squared equals c squared.

3 0
3 years ago
Which area model can u use to fine * find 39 x73
sweet [91]
The area model you can use is D , cs 70 +3 & 30+9
3 0
2 years ago
The Beta Club is sponsoring a lollipop sale. If their goal is to raise at least $228, how many lollipops must they sell at $1.50
allsm [11]

Answer:

I believe they would have to sell 152 lollipops

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Add the polynomials.
Dafna11 [192]
The answer is 7x^2+7x-3.
7 0
1 year ago
Other questions:
  • What is the distance between the following points?
    8·1 answer
  • Which equations will help you solve this problem? There are 18 muffins on a plate. If they are split equally among 9 people, how
    15·1 answer
  • Four friends ordered a pizza cut into eight slices. The whole pizza was eaten, with each friend eating a different number of sli
    13·2 answers
  • Jenni is comparing the cost of two packages of socks. One package has 8 pairs of socks for $12. Another package had 3 pairs of s
    12·2 answers
  • Can someone solve this!!!!
    8·1 answer
  • Please answer ASAP:She had 2 quarters, 4 dimes, 3 nickels and 2 pennies. The total cost of the bread $0.82. She promised to make
    12·1 answer
  • What is the answer for 13y-2b= 15y?
    6·1 answer
  • Find the slope of the line that passes through (6, 8) and (9, 10)
    6·2 answers
  • Quick can anyone help me please, only the ones who know what they are saying lol!!!!!!!!!!!!!!!! This is attempting #7 of trying
    6·1 answer
  • Max wants to make 9 rubber band balls using 80 bands each from his package of 700. Will Max be able to make more of fewer balls
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!