1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Evgesh-ka [11]
3 years ago
5

If yall help me with all the answers ill give you 32 points. Ik this is easy but I'm too lazy to do this. someone help me, pleas

e.

Mathematics
1 answer:
Anna007 [38]3 years ago
8 0

Answer:

100-both

75-5

565- 5

2815- 5

10050- both

57- 3

1365- 3

14- 2

81- 3

3850- 2

333- 9

1125- 9

448- 8

630- 9

5496- 8

114- 6

21,750- 6

3580- 4

2528- 4

944- 4

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Please help? Thanks if you do cause I really need it :))
krek1111 [17]
The last two would be your answer :)
7 0
3 years ago
Find the value of x for which ABCDVis a parallelogram
My name is Ann [436]

Answer:

ABCD is a parallelogram

therefore, AD II BC

angle ADB = angle CBD

42 = 7x

X = 6

8 0
3 years ago
Your friend Phil, asks you what you think about a new scratch-off lottery game. It costs $10 to play this game, There are two ou
weqwewe [10]

Answer: I am going to put a link

maybe its going to help you?

Step-by-step explanation:

http://s3.amazonaws.com/illustrativemathematics/illustration_pdfs/000/001/217/original/illustrative_mathematics_1217.pdf?1390751150

7 0
3 years ago
Calculate the length of a regular hexagon<br>of 62.50 cm.​
NeX [460]
10.42
Explanation: Hope this helps!!
8 0
3 years ago
How to make ten to add
Oksana_A [137]
5+5
7+3
9+1
8+2
2+8
4+6
6+4
10+0
all these equal 10
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A 5-kilogram bag of rice costs $16.03. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
    15·1 answer
  • Roger earns a 3% commission on sales of $9,500 as an electronic supplies wholesaler. What is his commission?
    10·1 answer
  • Graph the function y=x^2-4
    9·1 answer
  • What is x+(x+70)+28=180
    13·1 answer
  • A recipe for a pan of brownies requires 1 ½ cups of milk, 2/3 cups of sugar, and 1 1/5 cups of oil. How many cups of ingredients
    14·1 answer
  • What is the area of the figure?
    14·1 answer
  • 10. Mr. Guerrero left his house and drove north at an average speed of 40 mph.Two hours later, his daughter Miranda left the hou
    15·1 answer
  • The value of a house has increased by 5% the house is now valued at £609000 what is the value of the house before the increase?
    9·1 answer
  • A number from 1 to 25 is chosen at random what is probability of choosing a factor of 10 , an even number or a 7, a smaller numb
    8·1 answer
  • I'm gonna steal your girl scout cookies <br><br><br><br><br> anyone willing to donate points.
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!