Answer:
Answer to question 1: The apple juice costs less because it costs 16 cents per ounce and the orange juice costs 21 cents per ounce
Answer to question 2: 10.12+5.33=15.45 22.31 - 15.45 = 6.86 so joe has $6.86 left
Step-by-step explanation:
Answer:

Step-by-step explanation:

Volume of cube=side length cubed
1/4^3=0.015625in^3