Answer:
$1.25
Step-by-step explanation:
$2.50 / 2 = $1.25 per liter
The digit 2 is in the ten thousands place
D = rt
/r /r
D/r = T
*sample text*
Answer:
a) 6 ways
b) 6 ways
Step-by-step explanation:
a) for all of the letters
for the first letter, we have 3 options
for the second, we have 2 options
for the third, we have 1 option
So the number of options will be;
3 * 2 * 1 = 6
b) for the first, we have 3 options, for the second, we have 2 options
so the number of options will be 3 * 2 = 6 options