I believe the answer is 1.2
Answer:229.1
Step-by-step explanation: to much work I thought to hard that’s the answer your welcome buddy
1 dozen = 12 apples.
3 apples cost 0.48, multiply that by 4 to get the price of 1 dozen.
0.48 x 4 = $1.92 per dozen.
Divide the total you can spend ( 3.84) by cost per dozen:
3.48 / 1.92 = 2
You can buy 2 dozen.
Answer:
-5/25
Step-by-step explanation:
-3/7=-16/24
-3/4=-21/24
Answer:
Step-by-step explanation:
sec (-x)-sin (-x) tan (-x)=cos x
sec(x)-(-sin x)(-tan x)=cos x
1/cos x-sin x(sin x/cos x)=cos x
multiply by cos x
1-sin ²x=cos²x
or 1=sin²x+cos²x
which is true.