Answer:
Step-by-step explanation:
191.2 = 2.3L +65.5
191.2 - 65.5 = 2.3L {Subtract 65.5 from both sides}
125.7= 2.3L
L = 125.7/2.3
L = 54.65
To find unit rates with money divide the price by the amount.
It isn't a real test. I do believe it helps you with your grade and the classes you'll take next year.
Answer:
0.7bar
Step-by-step explanation:
(32-18)/18
=14/18
=7/9
=0.7bar