1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mixer [17]
3 years ago
8

Kellie can type 3 words in 1 minute

Mathematics
1 answer:
lidiya [134]3 years ago
6 0

uwu I see a lot of problems,

1. She can only type 3 words per minute

2. She can only type 3 words per minute

You might be interested in
Sasha bought three pens malachi bought one how much more money did sasha spend then malachi
Nuetrik [128]
If the cost of one pen is x, the Sasha spend 3x, and Malachi spent 1x.



Sahsa spend 3x - 1x more than Malachi. So, Sasha spent 2x more than Malchi did for a pen.



Just plug in how much a pen costs into x to fi d the numerical answer. :)
4 0
3 years ago
The entire graph of the function h is shown below write the domain and range of h using interval notation.
telo118 [61]

you can only see values of x Ranging from $-3$ to $3$ and they're included, so domain is $[-3,3]$

and $y$ values ranging from $-2$ to $4$ but $-2$ is not included so range is $(-2,4]$

4 0
4 years ago
Solve for a. Show your work (ALL steps must be shown): -2(a-3)=12
irga5000 [103]

Answer

a= -6

Step-by-step explanation:

-2(a-3)=12

1.) -2(a)= -2a

2) -2(-3)= 6

3)  -2a+6=12

          -6    -6

4) -2a/-2 = 12/-2

a = -6

3 0
3 years ago
If a dozen eggs cost $1.35,what is the unit cost?
Lemur [1.5K]

Answer:

The cost of an egg is $0.11

Step-by-step explanation:

Given : The cost of one dozen of eggs is $ 1.35

We have to find the cost of one egg.

We know, one dozen has 12 units

Thus, One dozen of eggs contain 12 eggs

So cost of 12 eggs is $ 1.35

So to find the cost of one egg divide the cost by 12.

We get,

1 egg = \frac{1.35}{12}=0.1125

Thus, The cost of an egg is $0.11

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is another way to name line l? need help asap
kkurt [141]

Answer:

you can name it a or b like any letters

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What are three types of relatively prime number
    6·1 answer
  • Find the measure of the larger angle.
    8·2 answers
  • write a problem involving addition subtraction multiplication or division of integers and include the answer
    14·1 answer
  • If using the method of completing the square to solve the quadratic equation x^2-5x-18=0x 2 −5x−18=0, which number would have to
    9·1 answer
  • Find the area of the parallelogram.
    7·1 answer
  • There are 20 students in my class. Each student needs: .2 cups, 2 plates, 1 party hat and a pair of earphones. My teacher has 2
    15·1 answer
  • 2. Terrence is tracking his own grades. On his first quiz, he got 3 points correct out of 20
    12·1 answer
  • The most expensive type of life insurance is
    12·1 answer
  • a block that is 2 inches wide,3 inches long, and 2 inches tall. what is the volume of a tower that is built by 3 blocks?​
    12·1 answer
  • Help! I need help!!!
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!