1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
SCORPION-xisa [38]
3 years ago
15

Question 3

Mathematics
1 answer:
AleksAgata [21]3 years ago
6 0
Sarah I have to go 3.2
You might be interested in
Is the following a reflection,<br> rotation or translation?
Blababa [14]
Rotation

It’s rotating 90 degrees counterclockwise
5 0
3 years ago
Anyone wanna help out? :’)
Sever21 [200]

Answer:

325 dollars

Step-by-step explanation:

find 10% of 39000 3900 then divide it by 12 months which is 325 every month

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The Valley High School student council is planning a dance. The
DerKrebs [107]

Answer:

$3.90

Step-by-step explanation:

its B

3 0
3 years ago
(235) a prime number
Llana [10]

Answer:

235 is not Prime. It’s Composite.

Step-by-step explanation:

Factors of 235:

1, 5, 47, 235.

1 x 235 = 235,

47 x 5 = 235.

Prime Numbers have the number 1 and the number it's self.

This number has 4 factors, which means it’s composite,

Composite Numbers have 3 or more factors.

4 0
3 years ago
I need help QUICK!!!
Flauer [41]

Answer:

87 in³

Step-by-step explanation:

that is the solution above

8 0
2 years ago
Other questions:
  • Solomon has $118 he wants to purchase concert tickets for himself and five friends each tickets cost $19 does he have enough mon
    10·1 answer
  • Factor the Trimonial y to the second +3y-54
    13·1 answer
  • What is equivalent to 10/12
    6·2 answers
  • Quadrilateral ABCD is graphed on the coordinate plane below. Reflect quadrilateral ABCD across the x-axis.
    8·1 answer
  • Combine like terms in expression below <br><br> 2f + 9e - f + 3e
    6·2 answers
  • Ten full crates of walnuts weigh 370 pounds, whereas an empty crate weighs 10 pounds. How much do the walnuts alone weigh?
    6·1 answer
  • What is the unit rate $1.29 for 15oz to nearest tenth
    11·1 answer
  • MZHGF = 16x +4, mZEGF = 110°, and mZHGE= 3x + 11. Find x.
    6·1 answer
  • I tried answering this but I don't think its right ​
    12·2 answers
  • John has two apples, he gives Jane 251. How many apples does John have? Please help 2nd grade is so hard.
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!