Answer:
b , c , d , e
Step-by-step explanation:
the last 4 just did it
Answer:25
Step-by-step explanation:
73-48=25
To get your answer take the highest number and subtract it from the lowest number
Answer:
Kayla compró tres libras de fresas por $ 14,40, cuál es el precio en dólares por onza de fresas.
1 libra = 16 onzas
Step-by-step explanation:
The answer to the question
To find the unit rate you do
$1.39/8 oz.=.17
Then, you multiply the unit rate by the ounces
.17 * 14 oz. = $2.43