Answer:
fred recives 2700 or 300 im sorry i cant help more
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
Draw an infinite vertical line on the +40 x axis.
first, ignore the rent for the skies. we could add it to both, but since it's the same, it would not change the number of days here.
this information is meant to test your decision making on what's important for the question.
now just ask how often you can pay $68 dollars per day while staying below 300 in total, you can just count it up.
68, 136, 204, 272, 340
its 4 days
for 5 days or more, the season pass is the better option
4.80/(3/4) = 6.4 per pound
8.2 * 6.4 = $52.48
Solution: $52.48 for 8.2 pounds