1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
andrew-mc [135]
3 years ago
14

Jenna and Corey solved the equation, 4(x+4) = 2( 2x+5) +6, and came up with two different solutions.

Mathematics
1 answer:
iogann1982 [59]3 years ago
6 0

Answer: C

Step-by-step explanation:

They both end up equaling 4x+16 so they cancel each other out

You might be interested in
This graph looks like a trigonometric function. Which trigonometric function would be best to use for this model: cosine, sine,
Trava [24]
Sine wave with amplitude 0.25
Period is 4/3
h(t) = 0.25Sin((2Pi/4/3)t) = 0.25Sin((3Pi/2)t)
5 0
3 years ago
(I need help)
natima [27]

Answer:

b. 9

Step-by-step explanation:

36+97=133

80+44=124

133-124=9

4 0
2 years ago
Help please I’m so dumb for this
Keith_Richards [23]

Answer:

you are dumbbbbbb

Step-by-step explanation:

.....

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Im dum but please help me<br>​
lara31 [8.8K]

Answer:

336

Step-by-step explanation:

area = 1/2 * (a + b) * h

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help ASAP <br><br><br> .....
UkoKoshka [18]
It’s b (the imagine is 2 units above the pre-image
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help me with these 2 problems ASAP! Tysm!
    6·1 answer
  • (Picture) MULTIPLYING POLYNOMIALS AND SIMPLIFYING EXPRESSIONS PLEASE HELP!!!!
    15·1 answer
  • Please help me, thank you. asap. don't ignore, do it for jesus please.
    8·1 answer
  • What is n? Stick around for more points
    8·1 answer
  • If an object is dropped from a tall building, then the distance (in feet) it has fallen after t seconds is given by the function
    9·2 answers
  • Twenty years from now, you want to spend $175,000 for a fancy car. How much must you deposit as a lump sum today to achieve this
    8·1 answer
  • If Greg purchased 6 cups of yellow paint for $54, what is the unit price per cup of yellow paint?
    10·1 answer
  • Can someone help asap
    14·2 answers
  • Help me please !!!!!
    13·1 answer
  • Can someone help me with this question asap lol
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!