1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
topjm [15]
3 years ago
6

Sam needs to rent a van for a school field trip. Van Company A charges a one time fee of $250 plus $10 for each mile driven. Van

Company B charges a one time fee of $150 plus $12 for each mile driven.
At how many miles are they the same price?
Mathematics
1 answer:
Sonbull [250]3 years ago
6 0

D.y = 10x + 250

y = 12x + 150 is the correct answer to the question

You might be interested in
Solve the proportions, Where necessary, round to the nearest hundreths
Sophie [7]

9/ 10 = X /10

multiply each side by 10

9 = x

Choice A


4 0
3 years ago
PART A:
elixir [45]
A and C are complementary 
B is supplementary 
3 0
3 years ago
Can abort help me with this math question the right answers
alex41 [277]

Answer:

pretty sure its D. 1.6 x 10^9

4 0
2 years ago
Find the product of each sum and difference. (2l + 9)(2l – 9)
Alex787 [66]

Answer:

360

Step-by-step explanation:

(i think that is a 1 not an L)

21 + 9 equals 30. And 21-9 equals 12. So you would multiply 30*12 which gives you your answer!

<h2>360</h2>
4 0
3 years ago
Show steps and I will give BRAINLIEST
Rina8888 [55]

Answer:

The answer to this question is D.

Step-by-step explanation:

Congruent angles are the same

5x-24=9x-17

-4x=-41

x=10.25

3 0
3 years ago
Other questions:
  • A new species of sea crab has been discovered, and an experiment conducted to determine whether or not the animal can regulate i
    10·1 answer
  • A hotel in Las Vegas, Nevada, is the largest pyramid in the United States. Prior to the construction of the building, the archit
    6·1 answer
  • To make chocolate milk, the lunch lady uses 4 cups of white milk for each cup of chocolate milk
    13·1 answer
  • Jaden made a pot of chili with 48 ounces of ground beef and 2 tablespoons of chili powder. He made another pot
    15·2 answers
  • Kristine buys a 4-ounce bar of baking chocolate for 3.76. What is the unit price per ounce?
    13·1 answer
  • Expand and evaluate the power<br> (1.6) ^2<br><br> A. 3.6<br> B. 3.2<br> C. 2.56<br> D. 0.8
    6·2 answers
  • What is 10 to the power of 5? I must impreza the teacher!!!
    15·1 answer
  • Full working out for this question please
    14·1 answer
  • Helppppppppppppp ppppppppplllllleeeeeaaaaasssse
    15·1 answer
  • Whats the diameter and radius? (I'll solve the rest this is just a bit confusing...)
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!