1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Verizon [17]
3 years ago
12

HELP I'll DO ANYTHING

Mathematics
2 answers:
Art [367]3 years ago
7 0

Answer:

multiplitcation

Step-by-step explanation:

Vlad1618 [11]3 years ago
3 0

Answer:

multiplicationalismist

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A store advertises a sale that all items are
Sergio039 [100]

Step-by-step explanation:

true. 30% of 68 is 20.40 if it was 30 percent off it would be 47.60 and it's is 3.40 more off so it is true that it is 30% or more

7 0
2 years ago
It is known that 2.2< sq root 5 <2.3. Find all possible values of the expression: a sq root 5 +2 3- sq root 5 It is known
NISA [10]

Answer:

4.2 < sq. 5< 4.3

Step-by-step explanation:

since square root of 5 was +2 you just add +2 to both sides and you will get your answer, however it is different with different operations.

5 0
2 years ago
Use ratio language to describe the relationship between 2 dogs: 1 cat
GenaCL600 [577]
2:1
..................
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
How many quart are 8/1/4 gallons
Westkost [7]

Given:

Consider the given gallons are 8\dfrac{1}{4} gallons.

To find:

The number of quarts in 8\dfrac{1}{4} gallons.

Solution:

We know that,

1 gallons = 4 quarts

Using this conversion, we get

8\dfrac{1}{4}\text{ gallons}=4\times 8\dfrac{1}{4}\text{ quarts}

8\dfrac{1}{4}\text{ gallons}=4\times \dfrac{32+1}{4}\text{ quarts}

8\dfrac{1}{4}\text{ gallons}=4\times \dfrac{33}{4}\text{ quarts}

8\dfrac{1}{4}\text{ gallons}=33\text{ quarts}

Therefore, there are 33 quarts in 8\dfrac{1}{4} gallons.

6 0
2 years ago
A store sells 12 cans of nuts for $33. How much would it cost you to buy 7 cans of nuts?
Hoochie [10]
33/12 = 2.75 per can

2.75 * 7 = 19.25......so its 19.25 for 7 cans
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Vertical angles are equal. What is the degree &lt;2 and &lt;3?
    11·2 answers
  • Find the equation of a line passing through the points (-3,6) and (1,2)
    10·2 answers
  • Eleven more than a number sqaured, decreased by six
    8·1 answer
  • One eighth of a number ,increased by 20, is 32.Find the number
    6·1 answer
  • Find the average distance each data value in the set is from the mean. Round your answer to the nearest tenth, if necessary. Mod
    15·2 answers
  • The probability P of choosing an object at random from a group of objects is found by the fraction P(event) = Number of favorabl
    15·1 answer
  • Suppose you buy flour and cornmeal in bulk to make flour tortillas and corn tortillas. Flour costs $1.50 per pound and cornmeal
    11·1 answer
  • The student government association at a certain college assigns a number to each student enrolled, puts the numbers in order, an
    9·1 answer
  • Mike had 182 dollars to spend on 9 books after buying them he had 11 dollars how much did each book cost
    14·2 answers
  • A ribbon is 24 inches long. You need to cut it into pieces so that all the pieces are the same length. a. Can you cut the ribbon
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!