1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
yulyashka [42]
3 years ago
7

Find the slope of the line.

Mathematics
1 answer:
Serhud [2]3 years ago
3 0

Step-by-step explanation:

y2-y1/

x2-x1

3-(-3)/

1--2

6/3=2

You might be interested in
Elizabeth rolls a die 108 times. How many times can she expect to roll a 2? A. 54 B. 18 C. 36 D. 24
Gala2k [10]
Answer is B. 54 times
5 0
4 years ago
Read 2 more answers
James invest some money into an account that pays 4% compounded annually if the account is $851.66 after five years how much do
Svetradugi [14.3K]

Answer:

Your moma

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLSSS help if you TURLY know:)
Ghella [55]

Answer:

7m+14 is the correct answer

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
How do you compare two ratios
serious [3.7K]

Answer:

how you can divide them I believe

Step-by-step explanation:

you need to divided both of them to see a difference

7 0
3 years ago
11. Zane has 10 chapters to read in his book before Friday. He
stealth61 [152]

Answer:

2

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • 80 students voted for an eagle 160 students voted for a bulldog round to the nearest whole percent what percent of these student
    11·1 answer
  • Jayden wants to lay sod on his front yard and on half of his back yard. His front yard has a length of 60 feet and a width of 70
    10·2 answers
  • (−14x^3y^3+4x^5 y6)÷(2x^4y^5)
    6·1 answer
  • Is the triangle an acute, isosceles, obtuse, or right?
    6·1 answer
  • A washer and a dryer cost 894 combined. The washer costs 44 more than the dryer. What is the cost of the dryer?
    13·1 answer
  • How many times does 46 go into 351
    15·2 answers
  • Write the unit rate for each * You score 84 points in 6 games.​
    7·1 answer
  • 7.A sound system has a regular price of $249. Find the total cost if it is on sale for 50% off, and the sales tax is 5.75$.
    8·1 answer
  • The decimal 4.6 is the same as what fraction?
    13·1 answer
  • Suppose that 22inches of wire costs 88 cents.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!