1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alika [10]
3 years ago
14

PLS HELP, AM BEING TIMED, WILL give brainliest and it's a test​

Mathematics
1 answer:
barxatty [35]3 years ago
5 0
C is your answer i hope u got it right
You might be interested in
-x + 2y = 6 <br> * finding the slope and y intercept *
Aleonysh [2.5K]

Answer:

3

Step-by-step explanation:


3 0
3 years ago
Can u guys help me with number one plz<br>​
attashe74 [19]

Answer:

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Which number line model of the sum of 8 + -12 correctly ​
hoa [83]

Answer:

U did not add a picture but if u do I will help.

Step-by-step explanation:

It should be 8 to the right and 12 to the left which should end at -4

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Sphere A has a radius of 24 centimeters, and sphere B has a diameter of 42 centimeters. The radius of sphere A is multiplied by
Tamiku [17]

Answer:

7/8

Step-by-step explanation:

Sphere A has a radius of 24 centimeters, and sphere B has a diameter of 42 centimeters.

WE need find which factor is multiplied with radius of sphere A to produce the radius of sphere B

Diameter of sphere B is 42

Radius = diameter /2

Radius = 42/2= 21

Radius of sphere B = 21

RAdius of sphere A times x= radius of sphere B

24 * x= 21

Divide by 24 on both sides

x= 21/ 24

divide top and bottom by 3

x= 7/ 8

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Rationalize the denominator of square root of negative 9 over open parentheses 4 minus 7 i close parentheses minus open parenthe
Deffense [45]
A calculator shows
\dfrac{\sqrt{-9}}{(4-7i)-(6-6i)}=\dfrac{3i}{-2-i}=-3\cdot\dfrac{i(2-i)}{2^2+1^2}\\\\=\dfrac{-3-6i}{5}
8 0
3 years ago
Other questions:
  • A 16-fl oz bottle of juice costs $2.00. What is the unit cost?
    7·1 answer
  • Help 11 minutes!!!!!!
    9·1 answer
  • CAN SOMEONE PLEASE JUST ANSWER THIS ASAP FOR BRAINLIEST!!!
    15·1 answer
  • Choose the equation of the horizontal line that passes through the point (-8 -7)
    13·1 answer
  • How do you solve -3+r/3=-5
    8·1 answer
  • Determine whether the ordered pair (3,2) is a solution to 5x-3y=9 fastttt pleaseeee
    10·1 answer
  • Complete the table below y=mx+b
    9·1 answer
  • What do you get when you distribute the -4 to the (11 - 2x)
    6·1 answer
  • Jo bought a used car for $6000 and paid a 15% deposit. How much did he still have to pay?
    5·1 answer
  • An art school charges a materials fee in addition to a fee per class. The equation below represents the total cost y of
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!