1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
VARVARA [1.3K]
2 years ago
8

HELPPPP ME PLEASEEE I NEED HELP :(​

Mathematics
1 answer:
ahrayia [7]2 years ago
4 0
It’s 904.77v i believe
You might be interested in
The discriminant of the quadratic equation 2x2 - 4x + 3 = 0 is
inna [77]

Answer:

(A) -8

Step-by-step explanation:

∆=b^2 -4ac= (-4)^2-4(2)(3)= -8

Since discriminant<0, then the equation has no roots.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the value of x?<br><br><br><br> Enter your answer in the box.<br><br> x =
ArbitrLikvidat [17]

Answer:

9

Step-by-step explanation:

This means that 9/(9+72)=(3x-20)/(3x+36), or 1/9=(3x-20)/(3x+36). Cross-multiply to get that 27x-180=3x+36, so 24x=216, and x=9.

4 0
3 years ago
Which equation represents the line that passes through the points (2,1) and (4,-5)
mylen [45]
Y=-3x+7


Mark brainliest please



Hope this helps you
5 0
2 years ago
Price ($)87654321Price of CupsFind the unit rate ofthe price per cup.$[?]$54 cups 1 cup=Give your answer asa decimal.
Yanka [14]

Solution

Given the question in the image, the following are the solution steps to answer the question.

STEP 1: Write the formula for slope

m=\frac{y_2-y_1}{x_2-x_1}

STEP 2: Pick two points

STEP 3: Find the unit price per cup

Since 4 cups cost $5, one cup will cost

\frac{5}{4}=\text{ \$}1.25\text{ per cup}

Therefore, the answer is $1.25

8 0
1 year ago
Need help
jolli1 [7]

Answer:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • PLZ HELP ME PLZ PLZ! Find the product.
    9·2 answers
  • Which expression could be used to find the volume of the prism shown below?
    9·2 answers
  • Joan has raised $306 by selling 34 equally priced boxes of chocolate for the team fund-raiser. Which of the following equations
    5·2 answers
  • EXPERTS/ACE/GENIUSES PLZ HELP
    6·1 answer
  • Which statements are true the ordered pair (1, 2) and the system of equations?
    11·1 answer
  • What is the product -4 1/2 and 2 1/2 as a mixed number and in simplified form
    13·2 answers
  • Can you plz help me with the following questions
    8·1 answer
  • Ignore this, theres a bug and its not letting me post my question. free points ig
    6·2 answers
  • Help please, thanks.
    8·1 answer
  • Ken normally leaves work at 5:00 pm, but he is leaving 20 minutes late today. He decides to make up time by taking the toll road
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!