Answer:
maxuin 10
Step-by-step explanation:
Answer:
The expression can be written as:
5(2) + 6(3) + 2(4).
if I'm wrong, please tell me
Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
Answer:
3
Step-by-step explanation:
7 plus three is 10, adding -10 to that equals zero.
Answer:
18
Step-by-step explanation:
3×6 = 18
If you have any questions about the way I solved it, don't hesitate to ask me in the comments below ÷)