Line 1 and 2 are parallel
line 1 and 3 are parallel
line 2 and 3 are parallel
Answer:
6 yards = 18 feet
16.49/18=$0.92 per fleece
15.40/16=$0.96 per fleece
Crafter's warehouse is better the price is less per feet of fleece
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
If you're talking about a square, then the area would be 40.
If you're talking about a triangle, then the area would be 20.
Answer:
a
Step-by-step explanation: