1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Elis [28]
2 years ago
11

The six-pack of rolls sells for $5.28. What is the price for one roll?

Mathematics
2 answers:
Fiesta28 [93]2 years ago
8 0

Answer:

0.88

Step-by-step explanation:

FrozenT [24]2 years ago
4 0

Answer:

88 cents

Step-by-step explanation:

$5.28 divided by 6 rolls=88 cents

You might be interested in
Which could be an equation for the graph?
zmey [24]

Answer:

Y=sin(x+30)

Step-by-step explanation:

Edg 2021 <3

8 0
3 years ago
How many tickets were sold in 8 hours?
Elden [556K]

Answer:

560

Step-by-step explanation:

1=160

2=320

3=480

4=640

5=800

6=960

7=1120

8=1280

9=1440

JUST ADD 160 EACH TIME

hope this is what your looking for   :)

8 0
2 years ago
Does anyone know what 0.4 divided by 2.4 is? I think it’s 0.6 or 6 not for sure tho!
ipn [44]

Answer:

0.16 I think............

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which data collections show bias? Check all that apply.
V125BC [204]

Answer:

An insurance company polls drivers of sports cars to find their average number of tickets.

Step-by-step explanation:

It’s bias because they’re only polling people with sports cars

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Can someone help me with this algebra question? I don’t get it :( and I’m not tryna fail
ArbitrLikvidat [17]

Answer:

Step-by-step explanation:

if f(x)=3x-1 and g(x)=2x+5 then

f(x)-g(x)=3x-1-(2x+5)

f(x)-g(x)=3x-1-2x-5

f(x)-g(x)=x-6

8 0
2 years ago
Other questions:
  • OPEN-UP... | GRADE
    10·2 answers
  • What’s the answer to this questions ?
    15·1 answer
  • yuko is volunteering at the food bank. He is creating thanksgiving food baskets to give to local families. He has 192 cornbread
    5·1 answer
  • A particle moves according to the law of motion s(t) = t^{3}-8t^{2}+2t, where t is measured in seconds and s in feet.
    5·1 answer
  • Which expression is equal to 24 - 18 ÷ 3<br> A) 24 -6<br> B) 6 ÷ 3<br> C) 8 - 18 <br> D) 6 - 3
    14·2 answers
  • Jeff can paint 28 square feet every 15 minutes. Angela can paint 115 square feet every hour. Who can paint faster, and by how ma
    10·1 answer
  • What's the common difference 6.5,5,3.5,2,
    5·1 answer
  • A piece of paper is LaTeX: 8\frac{1}{2}8 1 2 inches wide. You tape 7 pieces of paper together to make a banner. How long is your
    11·1 answer
  • The radius of the Ferris wheel is shown. Which is the circumference of the Ferris
    5·2 answers
  • Help plis! Someone I need help with this plis
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!