1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Elis [28]
2 years ago
11

The six-pack of rolls sells for $5.28. What is the price for one roll?

Mathematics
2 answers:
Fiesta28 [93]2 years ago
8 0

Answer:

0.88

Step-by-step explanation:

FrozenT [24]2 years ago
4 0

Answer:

88 cents

Step-by-step explanation:

$5.28 divided by 6 rolls=88 cents

You might be interested in
A rectangular building is 4 meters by 6 meters. A dog is tied to a rope that is 10 meters long, and the other end is tied to the
Crank

Answer:

111

Step-by-step explanation:111

6 0
3 years ago
Draw the straight line y = x + 2
Vesnalui [34]

Answer:

Graph is attached below

Step-by-step explanation:

You first need to plot any two points on the coordinate plane(you can also do more than two points to make it more accurate). Then, using a ruler connect the points and extend the line outwards.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve : 2 (m + 1) = 3(m - 1)
siniylev [52]

Step-by-step explanation:

hope this helps. if you have any questions don't hesitate to ask :))

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
In ASL, the position in which certain signs are completed indicates
CaHeK987 [17]

Answer:

I am pretty sure it is time of event.

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
The globe used in social studies class has a diameter of 42 centimeters, What is its volume
Leni [432]

Answer:

Step-by-step explanation: pi r^2

so 42/2 equals 21 radius

volume=22/7 x 21^2

v=1385

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I need help is it A B C or D
    10·2 answers
  • What is 2 1/3 + 1 3/4 equal
    7·2 answers
  • What is 19x+7x+6x+14?<br><br><br><br> Simplify
    11·2 answers
  • The area of one fabric is 4.85 square what is the area of a quilt made with 10.2 fabric squares​
    8·1 answer
  • Name the vertex and sides of each angle
    5·1 answer
  • 16. * MULTIPLE CHOICE Classify the fourth angle of a quadrilateral that
    15·1 answer
  • Please help me, I need to pass this class
    9·1 answer
  • The equation d = 22.5n + 27.5 represents the amount of money, in dollars, that Kathryn earns for each sale she makes. The variab
    5·2 answers
  • Pop quiz I have a head and tail no body and no legs and you can flip me
    14·1 answer
  • The perimeter of a triangle is 23 cm. All the side lengths are integers. If one side measures 5 cm, what is the length of the la
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!