1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Monica [59]
3 years ago
8

4 Move the digits in 625,134 to create a new number.Move the 2 so it is worth 1_10as much.Move the 3 so it is worth 10 times as

much.Move the 5 so it is worth 50,000.Move the 4 so its value changes to 4 × 100,000.Move the 1 and the 6 so that the sum of their values is 16.Write the new number:
Mathematics
1 answer:
Jet001 [13]3 years ago
5 0

Answer:

452,316

Step-by-step explanation:

Why do you need a step by step, and i dont see how you would get one.

You might be interested in
bindus choir class is performing a concert. she wants to buy as many tickets as she can afford. if tickets cost $3.25 each and s
Galina-37 [17]

Answer:

4 tickets

Step-by-step explanation:

1 ticket is $3.25

2 ticket is $6.5

3 ticket is $9.75

4 ticket is $13

5 tickets is over and makes $16.25

5 0
3 years ago
What is the equation
Varvara68 [4.7K]
I bealive if it is the nature of the slope in unison comparing y-intercept elgebra it is  Y=3x-3/4
8 0
3 years ago
Bill went to the movies with some of his friends. tickets cost $8.50 each . they spent $18.00 total for food . their total was $
Marina86 [1]
18.00 + 8.50 + 8.50 + 8.50 + 8.50 = 52.00

So that's 4 Friends
4 0
3 years ago
What is the solution to the following system of equations:<br><br>7x+2y=24<br>8x+2y=30<br>​
Dima020 [189]

Answer:

(6,-9)

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
12 _ (7 - 4) +5 _ 3 = 19
anygoal [31]

The first blank is "division" and the second blank is "multiplying"

12 / (3) = 4

5 x 3 = 15

15 + 4 = 19

7 0
3 years ago
Other questions:
  • PLZ PLZ HELP ITS URGENT!!!! 
    9·1 answer
  • Divide 33 photos into two groups so the ratio is 4 to 7
    7·1 answer
  • There are eleven people on a softball team and nine different positions. Work through the questions to determine how many ways a
    14·2 answers
  • One math problem. Having trouble, could somebody help
    6·1 answer
  • A package of 5 pairs of insulated gloves cost $36.95.what is the unit price of the pair of gloves?​
    9·1 answer
  • Can someone help me please hurry
    13·1 answer
  • May someone please help me, this is a division solving problem, but i need the calculation! not just “9.36 divided by 3”. please
    8·1 answer
  • A bicycle has a listed price of $643.95 before tax. If the sales tax rate is 6.75%, find the total cost of the bicycle with sale
    9·1 answer
  • Need help with this quiz asap due by today
    12·2 answers
  • 93 times 34, I'm multiplying whole numbers.
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!