1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kobusy [5.1K]
2 years ago
11

Help me with part e please.​

Mathematics
1 answer:
Andru [333]2 years ago
3 0
I believe it would be 98
You might be interested in
A train is traveling at 60 mph. If the rate of speed increases 4 mph each hour,
Alenkasestr [34]

Answer:

B) 5 hours

Step-by-step explanation:

First, find the amount of mph between 60 and 80:

80 - 60

= 20 mph

Since the speed increases 4 mph per hour, we can find how long it will take to get to 80 mph by dividing 20 by 4:

20/4

= 5

So, the correct answer is B, 5 hours

6 0
2 years ago
MATH.... TRIANGLE JKL HAS VERTICES...
7nadin3 [17]
<h3>Answer: Choice (d)</h3>

Explanation:

To reflect over the y axis, we apply this rule

(x,y) \to (-x,y)

which says to flip the sign of the x term but keep the y coordinate the same.

So that means something like J(-2,5) becomes J ' (2, 5). The other points are handled in the same fashion and that leads us to choice (d). Points on the y axis will stay where they are.

6 0
2 years ago
Pls Help Solve for x <br><br>X =​
satela [25.4K]

Answer:

the answer is 12

Step-by-step explanation:

it is what it is

7 0
2 years ago
Can someone help with this question?​
Marizza181 [45]
Nooooooo sorry. Can’t
5 0
2 years ago
Which are equivalent to 3
Studentka2010 [4]

Answer: 9/12 is equivalent to 3/4.

Explanation: 3 times 12 = 36 and 4 times 9 = 36.

Hope this helps!

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which graph represents the solution set for the quadratic inequality x2 + 2x + 1 &gt; 0
    14·2 answers
  • Mr. franklin paid $33.20 for 8 gallons of gas. What is the price of 1 gallon ?
    9·2 answers
  • Bill ate 1/4 pound of trail mix on his first break during a hiking trip. On his second break, he ate 1/6 pound. How many pounds
    11·2 answers
  • I need help with this as fast as possible, I have no idea what it could be-
    13·1 answer
  • Write a linear equation in one variable for each of the following situations:
    9·1 answer
  • HELP ME ASAPHelp me solve this so I can understand it more..plz show me work
    14·1 answer
  • What's a good app to use for solving geometry ?​
    15·2 answers
  • Brian agrees to watch his neighbor’s dogs for 7 days. His neighbor provides a 128 ounce bag of dog food. Buster eats 20.5 ounces
    10·1 answer
  • What is the area of this triangle? PLEASE HELP!!!!
    12·1 answer
  • Solve the system by substitution <br> y = 6x -24<br> y = -2x
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!