To find the unit rate you do
$1.39/8 oz.=.17
Then, you multiply the unit rate by the ounces
.17 * 14 oz. = $2.43
Answer:
my putyy
Step-by-step explanation:
ong its my putty hehehe
Answer:
250.
Step-by-step explanation:
She Has 75 In Total,
Skateboard Costs = 325 Dollars.
75-325 = 250, So She Needs To Earn 250.
Since 1 Hour = 1 Dollar,
She Needs To Work 250 Hours.
I Apologize For A Wrong Answer Incase.
Answer:
I believe this is correct
A is FALSE
B is TRUE
C is FALSE