1. 2.00/64=3.125 cents per oz
2. 7.50/256=2.930 cents per oz.
3. The best deal is at the whole sale
They are complementary because if you were to put them on top of one another they'd line up. (same degree measurement)
Answer:
2, 5, 9
Step-by-step explanation:
The two shorter sides added together must be longer than the third side or they cannot make a triangle.
If you need to evaluate the answer is 1.2