1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Marat540 [252]
3 years ago
14

Help me with this plsssssssssss

Mathematics
2 answers:
sesenic [268]3 years ago
8 0

Answer:

A) 756^{in\\2\\}

B) Box A and Box B both have the same surface area 756^{in\\2}

Step-by-step explanation:

Hoped I helped

telo118 [61]3 years ago
3 0
A- 756 in^2
B- Box A and Box B both have the same surface are
You might be interested in
Factorise x squared + 4x + 3 ​
olganol [36]
<h3>Answer:  (x+1)(x+3)</h3>

===================================================

Explanation:

Let's assume it factors into (x+a)(x+b)

The goal is to find the two numbers a and b.

FOIL out (x+a)(x+b) to get x^2+(a+b)x+ab

Note how a+b is the middle term and ab is the last term.

In the original expression, 4 is the middle term and 3 is the last term.

So we need to find two numbers that

  • add to 4
  • multiply to 3

There are two ways to multiply to 3 and they are

  • 1 times 3 = 3
  • -1 times -3 = -3

But only the first way has the factors add to 4. So that means a = 1 and b = 3.

Therefore (x+a)(x+b) = (x+1)(x+3)

And x^2+4x+3 = (x+1)(x+3)

8 0
3 years ago
Heplllllll on 2 3 4 5
sveticcg [70]
Change them into improper fractions
and then find a common denominator, then minus, add, whatever for each one
7 0
3 years ago
Ariana bought 7 muffins she paid 13.02 how much did each muffin cost
nalin [4]

Answer:

About $1.86

Step-by-step explanation:

It could be rounded to $1.90.

5 0
4 years ago
Read 2 more answers
Please help this is my last one
stiks02 [169]

Answer:

(4,1)

Step-by-step explanation:

If you have any questions about the way I solved it, don't hesitate to ask me in the comments below :)

6 0
3 years ago
What is the unit rate of 1/4 kilometer in 1/3 hour
Sever21 [200]

Answer:

0.75km/h

Step-by-step explanation:

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Evaluate (x + y)^0 for x = -3 and y = 5.
    15·2 answers
  • Solve P = 2w + 2h for w.
    13·1 answer
  • What fraction is equal to 0.25
    11·2 answers
  • Graph the inequality x &lt; 6<br> Please someone help now :(
    13·1 answer
  • 7a to the 2 power - a to the 2 power + 16 = what
    12·1 answer
  • The upper and lower quartiles are the _______________ of each half of the data.
    14·1 answer
  • The cost of 5 pens is $140.50. What is the cost of 1 pen?
    15·2 answers
  • A bookstore sells 3 books for $42. Which table represents the relationship between number of books and the total price?
    10·2 answers
  • Noah and Lin are making paper cones to hold popcorn to hand out at parent math night. They want the cones to hold 9 cubic inches
    8·1 answer
  • Needs step by step solving. ​
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!