1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
LenKa [72]
3 years ago
7

Which is the graph of the equation y=-3/2x+6

Mathematics
1 answer:
Galina-37 [17]3 years ago
5 0

Answer:

here's the graph

You might be interested in
3) A number between 0 and 1, expressed as one number over another, is called a _ _ _ _ _ _ _ _.
Bond [772]
If you write a number over another number, it's called a FRACTION
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Identify steps. to solve -3 + x =11 <br>​
podryga [215]
-3 + x = 11
+3 +3
x =14
4 0
3 years ago
For the pie chart shown, what is the maximum number of people who could have an income of $45,000 if the total number of people
vfiekz [6]
There is no pie chart shown, please attach one.
7 0
3 years ago
I mark as brainliest ​
noname [10]

Answer:

- 1/4

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
What is the percentage for 64 of 300
Alik [6]

Answer:192

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • HELPPPP ASAP !!!!!!!!!
    15·2 answers
  • What are the intercepts of 2x + 6y = 12?
    14·2 answers
  • maria saves $25.00 a month and her sister Luisa saves $37.50 a month. How many months will it take for Luisa to save exactly $10
    13·2 answers
  • What would be the value of 150 after eight years if you earn 12 percent interest per year
    8·2 answers
  • A 5-kilogram bag of rice costs $16.03. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
    15·1 answer
  • Y = sec θ tan θ differentiate
    8·1 answer
  • What is the distance between Harry’s home and his office?
    9·1 answer
  • To graph f(x) = 3(x - 1)^2, what would<br> you do to the graph of f(x) = x??
    14·1 answer
  • Andrea paid $9.99 to join an online music service. If she purchases 12 songs each month at a cost of $0.80 per song, what will b
    10·2 answers
  • How do you graph 34,-8?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!