1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lerok [7]
2 years ago
8

If you can do this whole thing I will give you the brainliest JUST PLEASEE HELPPP MEEEE

Mathematics
2 answers:
blagie [28]2 years ago
3 0

Answer:

this hurts my brain x_x my non-existent brain....

almond37 [142]2 years ago
3 0
I got you
1) Diameter = 16
Circumference = 50.25
Area = 200.96
2) Radius = 12
Circumference = 75.36
Area = 452.16
3) Diameter = 12
Circumference = 37.68
Area = 113.04
4) Radius = 3
Circumference = 18.84
Area = 28.26
5) Diameter = 28
Circumference = 87.92
Area = 615.44
6) Radius = 5
Circumference = 31.4
Area = 78.5
7) Radius = 16
Circumference = 100.48
A= 803.84
8) Diameter = 38
Circumference = 119.33
Area= 1133.54
9) Radius = 15
Circumference = 35.1
Area= 706.5
You might be interested in
If the volume of a cone is 757 units and the height of the cone is uits, what is the radius of the cone?
Musya8 [376]

Answer:

The answer is going to be

B. 25units

4 0
3 years ago
I need help please no links I will report
stellarik [79]

Answer: $1.45

Step-by-step explanation:

We start by subtracting the change from how much she payed for.

d = dollars | g = goldfish

16d - 0.05d = 15.95d

Then we divide by the goldfish

\frac{15.95d}{11g} = 1.45d

Our answer is 1.45!

<u>Also, warning, the people who go into the comments saying to download something from bitly, do not do it. They are viruses and will not get the answer, please only report their answer and ignore them.</u>

7 0
2 years ago
A group of friends were working on a student film that had a budget of $900. They used 79% of their budget on equipment. How muc
Mariana [72]

Answer:

711

Step-by-step explanation:

They used 79/100 of their money on equipment which means if they have a budget of 900 dollars they used...

900*79/100=9*79=711 dollars on equipment.

8 0
3 years ago
I need help with this I put this out 3 times I need help
anzhelika [568]
Prompt
What is a row?
4 0
2 years ago
Louie is trying to find a rectangular canvas for his art project. Its diagonal must measure 23.3 inches and form a 31° angle wit
elena55 [62]
The answer should be 24 inches
6 0
3 years ago
Other questions:
  • the dwarf sea horse hippocampus zosterae swims at a rate of 52.68 feet per hour convert this speed to inches per minute.
    15·1 answer
  • A package of 8 pens costs $1.09. Milo’s work to find the unit price of the pack is shown below.
    5·2 answers
  • Hao eats 40 cans of dog food in 31 days how many cans does he need for 6 days
    6·2 answers
  • What is the probability that 3 of the next 4 patient who have this operation survive?
    13·1 answer
  • The high temperate for the day dropped 7 degrees Fahrenheit between Monday and Tuesday,rose 9 degrees Fahrenheit on Wednesday, d
    8·1 answer
  • I found a place that will give me 20% discount if I spend over $50.My bill $75.How much money will I save? What is my final bill
    6·1 answer
  • Suppose y varies jointly as x and z. Find y when x = 2 and z = 11, if y = 160 when x = 3 and z = 8. Round your answer to the nea
    7·1 answer
  • I need help making the sentence make sense
    14·1 answer
  • HELP ASAP <br> IF YOU TAKE THE POINTS IM REPORTING U<br> QUESTION IN PIC
    5·2 answers
  • Can someone solve this, please? 2x^2 – 3x - 2
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!