1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Temka [501]
2 years ago
11

HelPPP I need ANSWERS DUEE TOMORROW

Mathematics
1 answer:
aleksley [76]2 years ago
3 0
7. 233
8. 4
9. 6
10. 5
11. 4
12. 7
13. 7
You might be interested in
Can you please help
Free_Kalibri [48]

Answer:

The answer to the question provided is

\frac{9}{5}

Step-by-step explanation:

T

4 0
3 years ago
WILL GIVE BRAINLEST:
Lubov Fominskaja [6]

Answer:

√(81/9)

(It is equal to 3)

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Maya is saving money to buy a game. So far she has saved $6, which is two-thirds of the total cost of the game. How much does th
makkiz [27]

Answer:

9 dollars

Step-by-step explanation:

Since 6 is 2/3 of the total price, and half of 6 is 3, add three to 6 and you get 9.

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
4 1/2 + 1 3/5<br><br>in simplest form​
slavikrds [6]
The answer is 6.1 = 6 1/10
7 0
2 years ago
1. Identify the base and the exponent in the expression 10^15
JulsSmile [24]

Answer:

Base is 10, exponent is 15

Step-by-step explanation:


3 0
3 years ago
Other questions:
  • Direct mail advertisers send solicitations​ ("junk mail") to thousands of potential customers in the hope that some will buy the
    12·1 answer
  • An object launched straight up at a speed of 29.4 meters per second has a height, h, in meters of h , t seconds after the object
    15·1 answer
  • The value of 8 in 8,596 is how many times the value of 8 in 975?
    5·1 answer
  • Help plz. It's long division
    10·2 answers
  • Help what's is 16÷ 264
    6·2 answers
  • Help Me, Now! C. At what value of x will each function equal 90? Both functions will equal 90 when x = ​
    5·2 answers
  • Can someone help me I will give the brainliest!!
    13·1 answer
  • You can download songs online for $0.99 each. Write an equation relating the total cost (c) to the number of songs (s) you downl
    6·1 answer
  • Evalute the piecewise function for the given values of x​
    5·1 answer
  • Andrea buys 3 pounds of Georgia pecans for<br> $10.35. What is the unit rate for the pecans?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!