1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ira [324]
3 years ago
8

Help it’s due today

Mathematics
2 answers:
kirill115 [55]3 years ago
5 0

Step-by-step explanation:

1. 16

2. 16

3. 24

4.39

5. 68

6. 51

Luba_88 [7]3 years ago
5 0

Answer:

1 is letter d

2 is letter d

3 is letter e

4 is letter b

5 is letter a

6 is letter f

your very welcome

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A line has slope
loris [4]
Y = mx+b
-1 = 13/4 (-1) +b
-4/4 + 13/4 = b
9/4 = b
3 0
3 years ago
LOOK AT THE PICTURE PLEASE QUICK ITS EASY
max2010maxim [7]

Answer:

C or d

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
An isosceles triangle has a perimeter of 16. Two legs have length L an the center has a length of six. What is the area of the t
Dmitriy789 [7]

Answer:

Restate the question

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Paul volunteered at the senior center for 3 9/10 hours on Saturday and 5 1/6 hours on Sunday. How many hours did Paul volunteer
AleksandrR [38]

Answer:

9 1/15 Hours

Step-by-step explanation:

First you must find the LCD of the two fractions. Then, you can add them together very easily. Last, just simplify.

Hope this helps!

8 0
2 years ago
Reduce sixteen over twenty four
yawa3891 [41]
16/24 = 4/6 which = 2/3
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Select the correct answer. Which expression represents the series ? 1+5+25+125+625? creating and solving formulas for geometric
    15·1 answer
  • If arctan(3/5)=K    Tan(k)=?
    5·2 answers
  • A total of 350 signatures is needed for a petition to be considered by the town legislature. If 125 signatures have already been
    14·1 answer
  • Alice purchased 4 1⁄2 kilograms of olive oil for $27. What is the price per kilogram
    12·2 answers
  • After writing an equation for each of the T-shirt companies, Jill wrote this equation: 30 + 6x = 20 + 8x Why do you think she wr
    12·1 answer
  • Please help I need to show all work
    8·2 answers
  • PLEASE IM BEGGING ILL CROWN IF I CAN PLEASE HELP
    15·1 answer
  • Which set of side lengths will form a triangle
    7·1 answer
  • Some answer my question
    7·3 answers
  • State. Probability sampling vs. non probability sampling​
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!