1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
BARSIC [14]
3 years ago
6

Paul thinks of three integers. He added two at a time their sums are 80, 93, 87. What are the integers?

Mathematics
2 answers:
jasenka [17]3 years ago
8 0
I had this exact question. thanks person
maxonik [38]3 years ago
7 0

Answer:

40, 46.5, 43.5

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Five times a complement of an angle exceeds twice its supplement by 9. Find the angle
kkurt [141]

Answer:

33

Step-by-step explanation:

the answer is in the above image

4 0
3 years ago
Please help with these two equations it’s a math test!!
wolverine [178]

Answer:

The measure of angle 8 is 50 degrees and the measure of angle 7 is 45 degrees

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Solve for x<br> simple geometry
Evgen [1.6K]

Step-by-step explanation:

2x - 10 + 4x + 16 = 180 \\  \\ 4x - 2x + 16 + 10 = 180 \\  \\ 2x = 180 - 26 \\  \\ 2x = 154 \\  \\ x =  \frac{154}{2}  \\  \\ x = 77

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
On a coordinate plane, an exponential function approaches y = 0 in quadrant 1 and increases into quadrant 2. It goes through poi
tester [92]

Answer:

the  answer is A

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Please Help me I really need help
Lubov Fominskaja [6]

Answer:

2

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Other questions:
  • G(x)=26*((1)/(2))^(x) find the value of g(3)
    15·1 answer
  • PLS HELP ME.
    7·1 answer
  • Write 68.94 in word form
    5·2 answers
  • Julie will build a rectangular pen for her dog against a barn. A wall from the barn will form one side of the pen. She has 32 m
    10·1 answer
  • ANSWER FAST PLEASE! TIMED TEST - Mark has a tarp that is 24 ft wide that he is going to fold in half to cover both sides of a te
    8·1 answer
  • A 16-fl oz bottle of juice cost $2.00 what is the unit cost
    10·1 answer
  • If g(x) = 4x^2 - 16 were shifted 5 units to the right and 2 down, what would the new equation be?
    13·1 answer
  • What is the value of x?
    8·2 answers
  • Given: f(x) = 11(0.92)X
    11·1 answer
  • Hi- I need help please to get my HS diploma...did not graduate :(
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!