1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alukav5142 [94]
3 years ago
8

Which type of car had the largest range in monthly sales? Explain how you came up with your answer.

Mathematics
1 answer:
sergey [27]3 years ago
4 0

Answer:

Can you please attach a picture of the question so I can help?

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Need help on this! Please someone help!!!
Jet001 [13]

This can be easily solved, especially with a calculator.
With the calculator, you can find that \sqrt{42} is about 6.4807.
Multiply that by 2, you get about 13 inches.

If you can't use a calculator, then you can just estimate. Since we know that \sqrt{36} is 6 and \sqrt{49} is 7, \sqrt{42} is in between them, so you can just say somewhere around 6.5.

Multiply 2 * 6.5 and you get 13 inches.

7 0
2 years ago
What is the value of y in the following system?<br> Y= 3x-5<br> 6x + 3y= 15
nalin [4]
X = 2
y = 1

You can get this by replacing the y in the second equation with the 3x - 5 from the first. Then solve for x. Once you have that value, you can solve for y. 
7 0
2 years ago
2. What is the value of win this equation?<br> 5w+ 3 = 9
Anuta_ua [19.1K]

Answer:

w = 1.2 or 6/5

Step-by-step explanation:

math

8 0
2 years ago
Please help me quickly
lys-0071 [83]
For question 6 the answer is 100 because a quarter of a circle is 90 degrees
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the x-intercept of the line containing the points (-6, 10) and (12,-2)?
Dovator [93]

Answer:

b.4

Step-by-step explanation:

cause i took the test and it said it was right

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Someone help me please thank you
    10·2 answers
  • Seth is trying to find the unit price for a package of blank discs on sale at 10 for 5.49, his answer was $1.82 per disc is he c
    8·1 answer
  • An athlete eats 0.2kg of protein per week while training.how much protein will she eat during 9 weeks of training write answer i
    6·1 answer
  • A shelf is built on a wall, as shown below. What is the value of x?
    11·1 answer
  • A car travels 1295 feet in 5 seconds. How far can the car travel in 50 seconds?
    15·1 answer
  • Aisha can use the expression 120 divided by 10 to determine the solution to which problem?
    7·2 answers
  • Can someone please help me with math.
    10·1 answer
  • Eddie is reading a novel for English class. He has read 168 out of 480 pages. What percent of the book has he read?
    8·1 answer
  • 12 inches
    13·1 answer
  • Can teachers see how much time you spend on Delta Math?
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!