1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
dimulka [17.4K]
3 years ago
12

Pls hurry don’t write paragraph

Mathematics
1 answer:
adelina 88 [10]3 years ago
4 0

Answer:

Where is the question? I don't see it

You might be interested in
3 T-shirts cost $12. How<br> much will 50 T-shirts<br> cost?
LekaFEV [45]

Answer:

$200

Step-by-step explanation:

First, find the unit rate:

12/3= 4

Then multiply:

4*50= 200

Hope this helps!

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
May I please get help on this/
lara31 [8.8K]

Answer:

8 would be your answer

Step-by-step explanation:

brainlest pls

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Megan consumed 3.5 gallons of water in one day. How many milliliters are equal to 3.5 gallons, if 1 liter = 1,000 milliliters an
Morgarella [4.7K]
B, 13,247.5 milliliters
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is ten times two?
Tanzania [10]
Ten times two is equal to twenty.
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Write 38 as the sum of two prime numbers
pychu [463]
38= 19+19.................
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Hallie hikes 5 miles in 90 minutes.
    9·2 answers
  • What would the rule be for the reflection of y=-3
    14·1 answer
  • Whats 48.5438 x 16 1/7 divided by 8?
    14·1 answer
  • Help me with this quick pleaseeeee
    6·1 answer
  • Please help asap no trolls!
    15·1 answer
  • The domain is x≥ 2 and the range is y≥ 5. The domain is x≥ 2 and the range is y≥ 6. The domain and range are all positive real n
    11·1 answer
  • Please help thank you..
    11·1 answer
  • Please help with this it's urgent!!! Please explain your answer and I will mark brainliest!!!
    8·2 answers
  • PLEASE HELPPP. I’ve been stuck on this for so long
    8·1 answer
  • You have a job earning $12.50 per hour, and you receive a raise so that you earn $13.25 per hour. What is the percent change in
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!