1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
MrRa [10]
2 years ago
15

Can someone answer this question please

Mathematics
2 answers:
Grace [21]2 years ago
4 0

the first one is correct

Amiraneli [1.4K]2 years ago
3 0

Answer:

Dividing it by 100

Step-by-step explanation:

Ask me if you have questions!

You might be interested in
Krutika and Natasha win some money and share it in the ratio 1:2. Krutika gets £8. How much did they win in total?
Inessa [10]

Answer:£24

Step-by-step explanation:

Let the total money be represented by Y

Total ratio =1+2=3

Krutika's share =1/3 × Y

8= 1/3×Y

Y=8÷(1/3)

Y= 8×3

Y=£24

The total Money they won was 24

6 0
3 years ago
2 +
Paraphin [41]

Answer:

go study yourself

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Select the correct answer.
Likurg_2 [28]
C The smaller the number in an inequality is always located to the left of the number on the horizontal line!!
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help and I have to do this as soon as possible
grin007 [14]
The answer is E: 120 mph
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
PLZZZZZZZZZZZZZZ HELP I WILL GIVE BRAINLIEST TO THE FIRST TO ANSWER
Zolol [24]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

-(-a)/b = a/b

Option A is not equal to a/b

But Option B is, after cancelling out the negative sign

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 6. Carrie buys 4.16 pounds of apples for $5.20.<br> How much does 1 pound cost?
    11·1 answer
  • One-quarter of a number is 6.<br> Work out one-third of the number
    7·1 answer
  • You buy 1.75 pounds of apples and 2.05 pounds of oranges. Apples and oranges sell for the same price per pound. The total​ cost,
    13·1 answer
  • - QUIZ DUE TODAY -
    9·2 answers
  • How do I solve this <br> 1-2
    9·2 answers
  • 3w - 11 = 25<br> can someone answer this plz
    8·2 answers
  • Which relation is linear?(click all that apply)
    7·1 answer
  • Came someone help me please
    12·2 answers
  • Find the solution to the system of equations
    6·1 answer
  • 4(×+3)(3×-2)-3(×-1)(4×-1)=-27
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!