1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
attashe74 [19]
3 years ago
13

B = 23a + 1 b = -13a + 7

Mathematics
1 answer:
ohaa [14]3 years ago
8 0
The answer is the question
You might be interested in
HELPPPPPPPPPPPPPPPPP
marin [14]

Answer:

x=6

Step-by-step explanation:

24÷4=6

so 6×4=24 because of distributive proterty meaning that x=6 :))

4 0
2 years ago
QR is the midsection of triangle GHJ, what is the length of QR?
Xelga [282]

Answer:

Step-by-step explanation:

QR = 27 ÷ 2 = 13.5

6 0
3 years ago
1. The distance in feet that Karina swims in a race is represented by 4d-4, where d is the distance for each lap. What is an exp
Romashka-Z-Leto [24]

Answer:

Step-by-step explanation:

1. 2( 2d + 2)    

2.w + 12

3 0
3 years ago
SIMPLY FIND THE DERIVATIVE. I'M LAZY.
SIZIF [17.4K]

Answer:

3, 2, 8, 3, -12

Step-by-step explanation:

d(2x⁴ - 6x²)³/dx

= 3(2x⁴ - 6x²)²(8x³ - 12x)

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Easy Math Question: Will Upvote!<br><br> (73) + (6x+4) + (8y-7) =180<br><br> Solve for X
yan [13]
Your answer will be x= -4y/3 + 55/3
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Domain:<br> Range:<br> State the domain and range for the graph
    11·1 answer
  • Can you please help me I don't understand
    15·1 answer
  • Rachel is calculating the interest earned on a deposit of $350 in an account that earns 6% simple interest after 15 years. What
    6·1 answer
  • A 16 oz. package of brown rice costs 79 cents and 32 oz. package of white rice costs $3.49. Which package is a better deal?
    6·1 answer
  • NEED HELP ASAP, WILL GIVE BRAINLIEST
    14·1 answer
  • Vanna is saving for a trip. The hotel room will be $298.17 for 3 nights, and there will be additional fees. What is her daily co
    6·1 answer
  • Which of the following terms best describes a vertical line that the graph of a
    13·1 answer
  • Solve the inequality for w.<br> W + 19&lt; 13<br> Simplify your answer as much as possible.​
    6·2 answers
  • Solve for the missing side “b” and simplify your answer.
    13·1 answer
  • Create a scatterplot displaying the data in the table. Be sure to include a linear trend line. (2 points)
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!