1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
faust18 [17]
3 years ago
14

Help me!!! im stuck here if you could help me answer this then please do!!!1

Mathematics
1 answer:
kondaur [170]3 years ago
3 0

Answer:

123.4

Step-by-step explanation:

So I added all of the numbers then divide by how many numbers there was so I divided by 5 because I also counted the x as part of it.

You might be interested in
Please help with math picture below
Viktor [21]

Answer:

28,099.31-x= 11,135.21     =>    x=28,099.31 - 11,135.21 = 16964.1

  Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
ASAP pls helppppppppppppppppp!!!
Sunny_sXe [5.5K]

The answer is 7.

Look at the x=8 and then look up the y-value.

The graph passes (8,7) so therefore when x = 8 the y is 7

4 0
3 years ago
Plz help me answer this!!!
larisa86 [58]

Isolate the variable by dividing each side by factors that don't contain the variable.

Exact Form:

c=1/4

Decimal Form:

c=0.25

8 0
4 years ago
5 ounces of potatoes produce about 20 calories. What is the unit rate in <br> calories per ounce?
NikAS [45]

Answer:

4 calories per ounce.

Step-by-step explanation:

20/5 = 4

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
I also really need help with this question! <br> g(x)=2x - 3<br> h(x)=2x + 4<br> Find (g/h)(x)
Ray Of Light [21]
(2x-3)/(2(x+2))
x cannot equal -2
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Matt's family rented a car to go on vacation the cost of the rental was $50 plus an additional $0.20 per mile driven his family
    14·1 answer
  • Bananas cost $0.54 per pound and grapes cost $1.28 per pound. Leanne bought 2.6 pounds of bananas and 3.1 pounds of grapes. How
    11·1 answer
  • Samantha is a waitress and earns a weekly paycheck of $350 plus any tips she earns throughout the week. One week, Samantha notic
    9·2 answers
  • 5 × 100 + 4 × 10 + 2 + ( 3 × 1⁄10 ) + ( 6 × 1⁄100 ) + ( 9 × 1⁄1000 ) Write as a numeral
    6·1 answer
  • Using FOIL method. Multiply the terms. (X^2 -7)(x^2 -4)
    14·1 answer
  • Multiply out and simplify (x - 6)²
    15·1 answer
  • Look at the figure. If m∠J = 55, find m∠JKM.<br><br><br><br> 55<br><br> 90<br><br> 35<br><br> 70
    14·1 answer
  • In the orthonormal system (O; i⃗,j⃗) below, consider point A(3, −1), vector v⃗(2,1), and
    8·1 answer
  • Please help me I want to finish because I don’t want my work to be past due
    10·1 answer
  • Can you help me I need to send this to my teacher like TODAY
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!